www.stava.sk

Login Form

   Jednoduchý lokodekoder vhodný pre stavbu pre začiatočníkov ale aj pre náročnejších ktorí vedia čo očakávajú od lokodekodéra.

   Rozmerovo sa v amatérskych podmienkach dá postaviť tento lokodekoder do rozmerov vhodných pre montáž do lokomotív ale aj vagónov (pre SW riadenie osvetlenia kupé a koncového osvetlenia) do správneho rozmeru TT (1:120). Lokodekodér (AVR lokodekoder) je postavený na CPU ATtiny2313 (Nástupca AT90S2313).

Vlastnosti

Vstupy:

  • DCC signál z ktorého je realizované aj napájanie. Rozsah VDCC=8-24V (optimálne je použiť napájacie napätie zhodné s maximálnych napätím pre motor.

Výstupy:

  • Napájanie motora v rozsahu od -VDCC do +VDCC. Výstupné napätie sa reguluje PWM zo stálou polaritou signálu (motor je menej namáhaný, prežije aj starý Tillig). Výstupná PWM frekvencia v rozsahu 10Hz - 8kHz.
  • LED pre funkcie FL a RL. Maximálny prúd 20mA. Otvorený kolektor pre zapojenie "do napájanieho napätia" lokodekodéra. Nutný externý pullup rezistor podľa požadovaného prúdu LED a zapojenia LED.
  • LED pre funkcie F1 a F2. Obmedzenie ako predchádzajúci výstup.
  • 4 nezávislé výstupy pre rôzne účely (podľa firmware CPU).

Firmware:

   Priebežné doplňované funkcie podľa požiadaviek. HEX súbor dostupný pre registrovaných používateľov. Firmware je možné meniť na zabudovanom lokodekodéri cez osadený programovací konektor.

Schéma zapojenia

Súbory pre napálanie

Fotografie