www.stava.sk

Login Form

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

   Jednoduchý lokodekoder vhodný pre stavbu pre začiatočníkov ale aj pre náročnejších ktorí vedia čo očakávajú od lokodekodéra.

   Rozmerovo sa v amatérskych podmienkach dá postaviť tento lokodekoder do rozmerov vhodných pre montáž do lokomotív ale aj vagónov (pre SW riadenie osvetlenia kupé a koncového osvetlenia) do správneho rozmeru TT (1:120). Lokodekodér (AVR lokodekoder) je postavený na CPU ATtiny2313 (Nástupca AT90S2313).

Vlastnosti

Vstupy:

  • DCC signál z ktorého je realizované aj napájanie. Rozsah VDCC=8-24V (optimálne je použiť napájacie napätie zhodné s maximálnych napätím pre motor.

Výstupy:

  • Napájanie motora v rozsahu od -VDCC do +VDCC. Výstupné napätie sa reguluje PWM zo stálou polaritou signálu (motor je menej namáhaný, prežije aj starý Tillig). Výstupná PWM frekvencia v rozsahu 10Hz - 8kHz.
  • LED pre funkcie FL a RL. Maximálny prúd 20mA. Otvorený kolektor pre zapojenie "do napájanieho napätia" lokodekodéra. Nutný externý pullup rezistor podľa požadovaného prúdu LED a zapojenia LED.
  • LED pre funkcie F1 a F2. Obmedzenie ako predchádzajúci výstup.
  • 4 nezávislé výstupy pre rôzne účely (podľa firmware CPU).

Firmware:

   Priebežné doplňované funkcie podľa požiadaviek. HEX súbor dostupný pre registrovaných používateľov. Firmware je možné meniť na zabudovanom lokodekodéri cez osadený programovací konektor.

Schéma zapojenia

Súbory pre napálanie

Fotografie